תכנון האתר נעשה במשותף – גם אנחנו וגם אתם נעבוד ביחד על מנת לתכנן את האתר המושלם ביותר עבורכם, אתם מביאים את הידע שלכם על התחום, את המידע על העסק הקיים שלכם ואת השאיפות והרצונות שלכם, ואנחנו מביאים את הידע המקצועי שלנו בבניית האתר, את הניסיון הרב שלנו ואת הידע שרכשנו בתחום השיווק על מנת ליצור עבורכם את האתר הטוב ביותר שישרת את מטרתכם בצורה הטובה ביותר.

לפניכם אופי תכנון האתר בצורה כללית, אם כי לא מחייב שזה יהיה הסדר או שהוא ייראה בצורה כזאת, אך על מנת שתבינו איזה דברים נדרשים כדי לבנות את האתר בצורה טובה מומלץ לכם לקרוא את המשך המאמר בקצרה.

הצבת מטרות

על מנת שהאתר ישרת את מטרתכם בצורה הטובה ביותר אנחנו צריכים קודם כל להבין מהי מטרת האתר. האם המטרה היא רק להציג מידע על העסק שלכם? האם המטרה שלכם היא להרשים את הגולשים בעיקר בעזרת תמונות ולגרום להם להתקשר ולהזמין את המוצר? או אולי אתם רוצים שהם ישאירו פרטים באמצעות טופס יצירת קשר?

הבנת קהל היעד

ובכן, כל השאלות האלו יכולות להיענות בעזרת הבנת קהל היעד. כשמבינים מי הוא קהל היעד ניתן להבין מה אופי השימוש שלו באתרי אינטרנט, איך קהל היעד יגיע אליכם לאתר ומה הוא יעשה באתר על מנת לקבל את מבוקשו. אם אתם לא מבינים נכון את קהל היעד שלכם אתם עלולים למצוא את עצמכם בונים את האתר בצורה שגויה לחלוטין והשיווק הייה אפקטיבי הרבה פחות. 

תכנון מבנה ועיצוב האתר

עכשיו כשיש לכם את המידע הנדרש אפשר להתחיל לתכנן את האתר בהתאם למסקנות. החשיבות הראשונה, הרבה לפני חשיבות היופי של האתר היא החשיבות של נוחות המשתמש באתר. אנחנו רוצים לבנות אתר נוח לגלישה עבור הגולשים ולכן צריך לתכנן את האתר בהתאם. איזה סוג של תפריט יהיה הכי מתאים באתר? האם הוא יתאים לכמות הדפים שיש לי באתר? מה יופיע באופן בולט כשייכנסו לאתר ואיפה אמקם את פרטי יצירת הקשר?

הניווט באתר

כפי שרשמנו למעלה, צריך לתכנן את הניווט באתר בצורה חכמה מאוד על מנת שלגולשים יהיה נוח לנווט באתר. 2 הדרכים העיקריות להציג את הדפים באתר היא באמצעות תפריט עליון או תפריט צדדי אך בנוסף לכך יש דרכים נוספות לאפשר לגולשים לנווט באתר ולא רק מהדף הראשי אלא מכל דף ודף ועל כן צריך לחשוב על כך בכובד ראש על סמך הנתונים שיש בידינו לגבי אופי קהל היעד.

קריאה לפעולה

הקריאה לפעולה היא בדרך כלל המטרה העיקרית בבניית האתר. נכון, שמבקרים באתר שלכם זה נחמד, אבל אתם רוצים שהם יעשו פעולה באתר על מנת שבאמת תרוויחו ממנה. בדרך כלל מדובר על השארת פרטים באתר על מנת שבעל האתר יצור איתם קשר ולפעמים מס' טלפון במקום בולט הוא התשובה הרצויה. לעתים אין צורך בדברים אלו בכלל אלא שכפתור 'הזמנה' או חנות וירטואלית הוא התשובה שאתם מחפשים. 

בניה חכמה

אז נכון שחשוב לכם שהעיצוב יהיה יפה, אבל אסור שמשהו מהדברים שאתם רוצים ישפיע לרעה על הקידום הטבעי של גוגל או על חווית המשתמש. אנחנו עוסקים בבניית אתרים במשך יותר מ-10 שנים ועם הזמן למדנו מה כדאי לעשות ומה אסור לעשות. על מנת שהאתר יהיה אופטימלי עבור הגולשים ומנועי החיפוש חשוב לפעמים להתפשר לפעמים על כל מיני דברים כמו עומס בקישורים, חוסר מקום לתוכן בדף הראשי, תפריט באמצעות Flash או כל מיני דברים נוספים שחלק מהלקוחות רוצים.

אל דאגה, אנחנו לא מצפים מכם לדעת מה מותר ומה אסור, תשאירו את זה לנו, אנחנו נייעץ לכם בתכנון האתר לאורך כל הדרך על מנת שהאתר ייצא כמו שאתם רוצים ואוהבים וגם שהוא יצא יעיל בכל התחומים.

מעוניינים בשירותנו?

צרו קשר
התקשרו התקשרו ווצאפ שלחו הודעה
למעלה