לאחר שתכננו ביחד את האתר בקפידה אפשר להתחיל בשלב העיצוב. בשלב התכנון אמנם תכננו את האופי הכללי של האתר אך לא דיברנו עדיין על עיצוב, זה המקום לעשות זאת. לפעמים אתר שבנוי בצורה טובה ויעילה זה לא מספיק, אנשים רוצים לאהוב את העיצוב של האתר שלהם והם רוצים שהגולשים יאהבו את העיצוב. לעשות זאת זה לא כל כך פשוט, במיוחד לאור העובדה שלאנשים שונים יש טעם שונה, אבל בסופו של דבר אפשר למצוא נקודה שבה אומרים "אין ספק שזה אתר יפה" ויהיה אפשר להתחיל לעבור לשלב הבא, אבל לפני כן, צריך למצוא את העיצוב המושלם עבורכם.

בסיס עיצוב האתר

יש כמה דברים בסיסיים שצריך לעשות ולהתמקם עליהם לפני שאנחנו מתחילים בעיצוב. הדברים האלו הם החשובים ביותר ואי אפשר להתחיל את העיצוב בלעדיהם.

לוגו האתר

ברוב המקרים יביאו העסקים את הלוגו המקורי שלהם שאיתו הם עובדים במשך זמן מה. הלוגו הוא הסמל המייצג של העסק החברה ולהחליף אותו זה לא דבר שבא בחשבון כי הוא כבר הפך להיות חלק בלתי נפרד מהעסק ועל כן בדרך כלל נתבסס עליו בעיצוב האתר שלנו.

במקרים אחרים, כשאין לוגו, נכין עבורכם לוגו כחלק מהעיצוב. לוגו בסיסי שייראה טוב וישתלב יפה עם העיצוב של האתר.

צבעי האתר

בדרך כלל כשאנשים רוצים רוצים לבנות אתר אינטרנט כבר יש להם כמה רעיונות בראש או אתרים אחרים שהם ראו ומצאו חן בעיניהם. לא משנה כמה העיצוב שישלח לכם טוב, לפעמים תשללו אותו רק בגלל שהוא לא במבנה הנכון ויהיה קשה לכם להצביע על משהו ולהגיד שבגללו זה לא טוב. על מנת שזה לא יקרה, מומלץ לשלוח אתרים לדוגמא. זו דרך טובה לעשות 2 דברים:

  • לראות מבנה של אתר אינטרנט שמתאים גם לאתר שלכם
  • להבין מה הטעם שלכם בעיצוב ומה נחשב יפה בעיניכם.

מומלץ להכין רשימה ש 2-4 אתרי אינטרנט קיימים (בתחום שלכם וגם לא) שמצאו חן בעיניכם מבחינת מבנה כדי שיהיה אפשר לקבל אינדיקציה לגבי החזון שלכם בבניית האתר.

תמונות לשימוש באתר

כמעט בכל אתר אתם תראו שימוש בתמונות, הבעיה היא שבשביל שיהיו תמונות יש צורך במישהו שיצלם אותם. יש לא מעט מאגרי תמונות ברחבי הרשת, חלקם חינמיים ולא בהכרח מרשימים וחלקם עולים כסף והם יכולים לשמש אתכם באתר שלכם בכבוד, אך העדיפות מלא מעט סיבות היא להשתמש בתמונות שצולמו במיוחד עבורכם. אם אתם בעל עסק שרוצה להציג את העבודות שלו מומלץ לצלם תמונות איכותיות של העבודות שלכם או של מה שאתם רוצים להציג באתר ולשלוח לנו על מנת שנוכל להשתמש בהם בעיצוב האתר.

מבנה האתר והשראה

צבעי האתר הם פחות או יותר הדבר המשמעותי ביותר בעיצוב האתר. לא מדובר על כך שהצבעים ישתלבו היטב עם העיצוב, עם הלוגו ואחד עם השני אלא גם צריך לדאוג לבחירת הצבעים שיתאימו לעסק ושיתאימו למה שאנחנו רוצים לשדר. הצבעים לא רק אלמנט עיצובי אלא יש להם גם השפעה על התחושה של הגולש כשהוא מבקר באתר, שימוש נכון בצבעים יכול לשדר אמינות, לשדר חמימות ולשדר מקצועיות, תלוי אם אתם משתמשים בהם נכון.

תהליך עיצוב האתר

נדירים המקרים בהם בניית העיצוב מתחילה ומסתיימת תוך ניסיון אחד, בדרך כלל נדרשות מס' סקיצות על מנת להגיע לתוצאה הסופית הרצויה ולכן צריך סבלנות רבה. בתהליך עיצוב האתר נגיש לכם סקיצה ראשונה של העיצוב (או אם צריך נגיש יותר מאחת) ואתם תעירו את ההערות שלכם לגבי העיצוב, את הרצונות שלכם, מה הייתם רוצים להוסיף ולשפר ומה לדעתכם לא מתאים כלל (קורה) ואנחנו נחזור עם המידע הזה לתוכנות העיצוב על מנת להחזיר לכם סקיצה נוספת. לאחר כמה פעמים, בסוף נמצא את הנקודה הסופית שבה נגיד "אני לא רואה יותר מה אפשר לשפר" ויהיה אפשר להמשיך לשלב הבא.

מעוניינים בשירותנו?

צרו קשר
התקשרו התקשרו ווצאפ שלחו הודעה
למעלה